Blog

Wózek ogrodowy - oszczędność czasu i energii

25.11.2022

Komentarze: 0

Co to jest wózek ogrodowy?

Wózek ogrodowy to ręczny wózek przeznaczony do prac w ogrodzie. W przeciwieństwie do taczki ma cztery koła i jest ciągnięty za pomocą dyszla pociągowego.
Dwa koła na tylnej osi są sztywne, a koła na przedniej osi są ruchome, dzięki czemu wózek można toczyć we wszystkich kierunkach. Koła łożyskowane, pompowane, mocowane na zabezpieczenie sprężyste osiowe. Przechylny obszar załadunku leży na stabilnej, mocnej stalowej konstrukcji. Podnoszona do góry misa wykonana jest z tworzywa sztucznego.

Do czego służy?

W ogrodzie często przewozimy glebę, torf, nawóz, większe rośliny lub narzędzia ogrodowe. Możemy oczywiście wszystkie wymienione rzeczy nosić ręcznie lub użyć taczki, ale czy nie wygodniej będzie siegnąć po wózek ogrodowy? Oszczędzisz energię i wysiłek. To praktyczne urządzenie znacznie poprawi komfort pracy a Twoje plecy będą Tobie wdzięczne ! Możesz używać go nie tylko do transportu  dużych ilości materiałów sypkich, takich jak nawóz, liście lub gleba, ale także roślin lub odpadów zielonych.

Jak pracować z wózkiem ogrodowym?

Materiał do transportu ładujemy ręcznie lub za pomocą łopaty. Dzięki plastikowej misie wózek ogrodowy jest idealny do towarów sypkich, takich jak ziemia lub piasek. Użyj dyszla, aby przesunąć wózek i pociągnij lub popchnij go w dowolne miejsce. Rozładunek odbywa się za pomocą funkcji przechyłu. Dzięki funkcji przechyłu można łatwo zrzucić materiał sypki w wyznaczone miejsce i nie trzeba go odgarniać.

W jaki sposób uruchamiana jest funkcja tzw. kiprowania?

Funkcja przechylania misy wózka ogrodowego jest uruchamiana przez mechanizm podnoszący. Pociągnij rączkę do siebie a misa podniesie się do góry.

Cechy
  • przyczepka ogrodowa łączy w sobie trzy funkcje: taczki, wywrotki i wózka
  • wygodna rączka pokryta miękką antypoślizgową pianką
  • skrętna oś i przegubowy uchwyt
  • pompowane, łożyskowane kółka

Wózek jest do samodzielnego złożenia, instrukcja producenta jest dołączona do towaru. Im mniej poszczególnych części ma urządzenie, tym szybciej i łatwiej jest montowane.

Dodatkowa plandeka ochronna przyda się jeśli chcemy przewieźć sypkie materiały lub zakryć umieszczone w wózku przedmioty. Plandeka powinna być wykonana z wytrzymałego i odpornego na wodę materiału.

Po zakończeniu prac w ogrodzie wózek należy wyczyścić i umieścić w suchym domku w ogrodzie, garażu lub piwnicy. Ze względu na jego gabaryt potrzebujemy trochę miejsca, ponieważ przechowujemy go w stanie gotowym do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *